“Дитячий світ” омолодився: чи збереже “стару” історію?

У Хмельницькому фінішує масштабний проєкт ревіталізації ТРЦ “Дитячий світ”.

Це результат співпраці з міжнародними партнерами Хмельницької міської ради, як переможниці спільного проєкту “Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)”, Програми розвитку ООН UNDP в Україні, проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA (“Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі”), який фінансується урядом Німеччини і реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Про це йдеться в Інтернет-повідомленні пресслужби міської ради.

Дитячий світ” для кількох поколінь хмельничан не просто торговельний простір, “старий універмаг”, як його досі називають, а частина історії обласного центру. Тому підвищена цікавість містян до його перетворення в сучасний бізнес-простір закономірна: чи збереже ревілітація (оновлення) історичну привабливість, родзинку легендарної будівлі? Усі знають про “Дитячий світ”, справді, з дитинства: тут купували іграшки, перші зошити й щоденники, а майданчик біля входу в будівлю — улюблене місце зустрічей та вуличних музикантів. Не втратити цей символ, а вдихнути у нього нове життя — таке амбітне завдання поставила перед собою Хмельницька міська рада. Тож замість продажу комунального об’єкта нерухомості взялася оновлювати торговельний центр. За кошти КП “Агенція муніципальної нерухомості” та співфінансування місцевого бізнесу відремонтували перший поверх. А тоді розпочалася широкомасштабна війна. Тож довелося змістити пріоритети. Аби завершити розпочату ревіталізацію комунального закладу, “Агенція муніципальної нерухомості” взяла участь у конкурсі “Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)”. У квітні 2023 року Агенція подала заявку на конкурс.

Це був складний шлях. Адже організатори — уряд Німеччини та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні — отримали 35 пропозицій від 31 муніципалітету. Хмельницький став одним із 12 переможців і одержав грант на понад 635 тисяч євро (більш як 24 млн грн) на реалізацію проєкту “Формування інноваційного бізнес-середовища шляхом проведення капітального ремонту, розкриття потенціалу та осучаснення застарілого торговельного центру”. Ці кошти — безповоротна допомога.

Проєкт став частиною Стратегічного плану розвитку Хмельницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки. Після консультації влади з бізнесом та громадськістю міста викристалізувалася концепція створення бізнес-простору як для підприємницької діяльності у комфортних умовах, так і для напрацювання стратегії економічної стійкості громади.

Ревілітація “Дитячого світу” — успішний досвід управління комунальним майном і підвищення бізнес-потенціалу міста, забезпечення доступу маломобільних осіб до робочих місць, торговельних залів, — йдеться в інформації Агенції. “Дитячий світ” стане бізнес-простором для місцевих брендів та програми “Купуй Хмельницьке!”. Усе це забезпечить додаткові доходи в бюджет муніципалітету і стале відновлення, якого під час війни потребує уся країна.

Втім деякі аспекти такого оновлення викликали жваву і конструктивну дискусію у соцмережах. Більшість користувачів вважають недоцільним використання у фасадній назві “Dитячий світ” латинської літери D”. Як це поєднується з українізацією спільного громадського простору?

Наразі в приміщенні завершують ремонт та остаточне опорядження другого і третього поверхів будівлі.

Тетяна Руса

Back to top button