Експертні команди замість МСЕК

З 1 січня 2025 року замість ліквідованих МСЕКів рішення щодо встановлення інвалідності, призначення допоміжних засобів реабілітації та інших аспектів прийматимуть експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.

Такі команди вже запрацювали й на Хмельниччині.

Зокрема, з 1 січня 2025 року на базі 13 закладів охорони здоров’я Хмельниччини запрацювали 108 експертних команд замість ліквідованих у кінці минулого року МСЕКів. Нині експерти вводять в електронну систему справи, які не встигли розглянути комісії місцевих центрів медико-соціальної експертизи.

Право направлення на експертну комісію з оцінки повсякденного функціонування отримує лікар. Це може бути профільний чи сімейний лікар, вузький спеціаліст по напрямках захворювання. З пацієнтом лікар обирає заклад, який має право на такий профіль роботи”, — пояснив у сюжеті Суспільного Хмельницький директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Андрій Нечипорук.

За його словами, усі документи, необхідні для отримання групи інвалідності, лікар завантажуватиме до спеціальної електронної системи. Експертна комісія, що надаватиме групу інвалідності, розглядатиме звернення людини на умовах анонімності.

Члени комісії не знають, чиї це документи. Вони бачитимуть інформацію про пацієнта без прізвища, необхідні дослідження, серед яких інструментальні й так далі. Експерт має незалежно подивитися документи. Експерта обирає система. Комісія визначає діагноз в межах 30 днів. Пацієнт має бути повідомлений про дату і годину розгляду справи, її форму. Може бути очна чи заочна, коли є певні захворювання і такий стан, що людина не може прийти. Тоді комісія може навідатись до пацієнта. Пацієнт має право записувати розгляд справи на свої засоби зв’язку або залучати до цього медіа”, — розповів Андрій Нечипорук.

Директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА зазначив, лікарям, що будуть експертами, підвищать зарплатню.

По кожному закладу буде розроблений наказ щодо збільшення заробітної плати. Лікар, який працює з навантаженням і можливими корупційними ризиками, має отримати більшу офіційну зарплату в межах 50%. Наприклад, лікар, який заробляє 20 тисяч гривень і працює в експертній команді, буде отримувати 30 тисяч гривень”, — пояснив він.

Люди, які працювали на керівних посадах в медико-соціальних експертних комісіях (МСЕК), не можуть бути допущені до нових експертних команд.

Back to top button