Хроніки щоденної допомоги

Хмельницька громада продовжує щоденно допомагати нашим Силам оборони, зокрема збільшує постачання безпілотниками. Мета — передати для ЗСУ 5000 FPV-дронів. За бюджетний кошт і з допомогою благодійників вдається купувати, збирати та передавати на фронт десятки безпілотників, які зберігають життя наших захисників і знищують ворожу наволоч.

“Допомагаємо не тільки за бюджетні кошти, — повідомив 9 лютого на своїй сторінці у Фейсбуку міський голова Олександр Симчишин. — Власними грішми, коштом керівників підрозділів міської ради, коштом друзів, благодійників й інших добрих людей придбано і передано за 10 днів різним підрозділам Сил оборони: 5 квадрокоптерів DJI Mavic 3T Termal; 2 квадрокоптери DJI Mavic 3 Pro; 7 FPV-дронів-бомберів з тепловізією (власної збірки); ремонтне обладнання, інструмент, газові балони, хімічні грілки”.

А вже 10 лютого волонтери БФ “Волонтери Поділля” відзвітували про передачу закупленого від громади. “Понад 80 FPV-дронів різної модифікації вже фактично розвезені по лінії фронту, — повідомив у Фейсбуку директор БФ “Волонтери Поділля” Юрій Смаль. — Наша машина вже прокурсувала прифронтовими територіями і передала вантажі усім FPV-екіпажам. Частина дронів (23 шт.) — це дрони, які безпосередньо придбали військові, а ми допомогли їх зібрати, спаяти, прошити і передати. Решта дронів та комплектуючі закуплені за донати на БФ “Волонтери Поділля”. Це тепловізійні дрони, ретранслятори, бомбери, камікадзе, які комплектуються під конкретну роботу конкретних FPV-екіпажів. Зараз у режимі реального часу — чергова партія з-понад 50 дронів і всього необхідного до них: пакується й відправляється у вир війни”.

12 лютого день розпочався з чергової допомоги війську. “Цього разу це ще 100 FPV-дронів. Вартість закупівлі — 1,45 млн грн, — поінформував у Фейсбуку Олександр Симчишин. — У цьому році ми вже передали 820 FPV-дронів. Завдання вийти на 5000 штук — і власної збірки, і придбаних. Також за цей час передали понад 120 FPV-дронів, придбаних власними коштами працівників міської ради та благодійників.

Також у пріоритеті дороговартісні квадрокоптери (DJI Mavic 3T Termal, DJI Matrice 30T і Autel Evo MAX 4T). З початку 2024 року передали їх уже 88 штук. До кінця тижня чекаємо нові поставки. Маємо ще й тендери в процесі. У березні плануємо додати ще коштів у бюджеті на придбання FPV-дронів та квадрокоптерів”.

Працює на оборонку ще один хмельницький проєкт для місцевих підприємців, які займаються виготовленням дронів, — “Битва стартапів”. За словами міського голови, кращі бізнеспроєкти отримують і будуть отримувати підтримку з місцевого бюджету. Тому цього року коштів на “Битву стартапів” буде ще більше.
Тетяна Слободянюк

Back to top button