Нацгвардійці здали плазму крові для побратимів

Гвардійці Хмельницького підрозділу Національної гвардії України відвідали центр “Біофарма Плазма”, аби здати плазму — компонент крові, який рятує людей з важкими опіками, імунними розладами та ускладненнями після операцій чи тяжких хвороб.

Нацгвардієць Олександр вже п’ятий раз здає плазму, тому добре розуміє що його кров може стати ліками для тих, хто її потребує просто зараз.

Це ще один спосіб служити людям. У нашій роботі ми звикли допомагати під обстрілами у зоні бойових дій. Але коли ти бачиш, як багато цивільних потребують допомоги у мирному житті, розумієш, що ти потрібен і тут”, каже військовослужбовець.

Були і ті хто здавав плазму вперше. Серед таких нацгвардієць Андрій, який трохи хвилювався, але зрозумів важливість цієї донації.

Чесно, хвилювався. Але персонал дуже привітний, усе пояснили, зробили максимально комфортно. Найбільше вразила думка, що моя плазма може врятувати побратима, дитину або людину після аварії. Це потужна мотивація”, зізнається Андрій.

Здача плазми безпечний і добровільний процес. Організм донора відновлюється швидко, а сама процедура триває в середньому 40-60 хвилин. За словами лікарів, регулярна донація позитивно впливає на самопочуття та імунітет.

Регулярна донація це реальна підтримка системи охорони здоров’я. Ми постійно маємо справу з наслідками поранень, опіків, крововтрат. Ми добре знаємо, наскільки важлива плазма. Наші військові чудово розуміють цінність кожної донації, і я пишаюся, що в нашому підрозділі є така ініціатива”, зазначив майор медичної служби Віталій Лисюк.

Донорська кров рятує життя. А коли нею діляться ті, хто щодня ризикує власним заради інших, це має особливу силу. Це приклад справжньої відданості, небайдужості й внутрішньої стійкості, яка не менша за силу зброї.

Група інформації та комунікації НГУ

Back to top button