Навчання для старост у “Ветеранському просторі”
Більше сотні старост із тергромад області пройшли навчання на тему комунікації з ветеранами російсько-української війни. Тренінг для них організувала команда КЗ “Ветеранський простір” Хмельницької міської ради та ГО “Захист — об’єднання волонтерів”. Також старост інформували, як допомагати ветеранам з освітою та організацією ветеранського бізнесу.
Старостам розповіли про різні ветеранські політики та механізми їх реалізації, про особливості комунікації, про вшанування пам’яті та про вдячність захисникам. “Це навчання ми запровадили на базі аналізу досвіду нашої мобільної бригади, яка працює в старстинських округах області, — розповіла директорка КЗ “Ветеранський простір”, голова ГО “Захист — об’єднання волонтерів” Катерина Луцик. — У складі такої бригади юрист, кейсменеджер та психолог. Вони їздили по різних громадах, комунікували, і в результаті було зроблено висновок, що громади і безпосередньо старости, ті, хто надає послуги ветеранській спільноті, родинам захисників, недостатньо обізнані з державними, регіональними, місцевими програмами інтеграції ветеранів у цивільне життя. І для того, щоб ветерани отримували якісні послуги, було проведене відповідне навчання з керівниками старостинських округів. Це тренінг за комплексною системою, з акцентуванням, які послуги надає держава, область, конкретна громада. Річ у тім, що в старостатах часто дублюють ці функції”.
Як зазначила керівниця “Ветеранського простору”, ми навчилися вшановувати пам’ять загиблих героїв, але ще не навчились піклуватись про живих. І це вкрай важливо для родин ветеранів, які повертаються і будуть повертатися в громади з важким посттравматичним досвідом, надірваним фізичним і ментальним здоров’ям. І культуру стосунків з ветеранами треба запроваджувати вже зараз, вчити громади зараз. Адже на сьогодні основне завдання громад і старост на місцях — допомагати ветеранам і їх родинам якісно, правильно і вчасно.
Вікторія Катрич
Фото ТРК “Місто”