Опановують швейну майстерність

15 жінок із родин військовослужбовців безкоштовно навчають швейної справи у комунальному закладі «Ветеранський простір» Хмельницької міської ради. Роблять це в межах благодійного проєкту для підтримки та розвитку центрів допомоги родин ветеранів, ініційованого Українським жіночим фондом за сприяння уряду Великої Британії.

За словами директорки «Ветеранського простору» Катерини Луцик, це вже другий етап проєкту. За час дії попереднього 15 жінок із родин військових опановували водійську справу в одній із хмельницьких автошкіл включно з отриманням водійських посвідчень. Благодійники фінансують повністю ці проєкти: від набору (за співбесідами) команд учасниць, забезпечення спеціалістів, облаштування простору до власне процесу навчання. Наразі, крім шиття, родичі військових також мають можливість безкоштовно навчатися IT та перукарському мистецтву. Це дасть можливість жінкам змінити професію, відкрити власну справу.

Деякі з курсанток вже мають досвід швейної справи, інші вперше опановують її тонкощі. Наталія Лошак, зять якої нині захищає Україну, розповіла, що до цього шити не вміла, проте мала власний бізнес з продажу швейної фурнітури. Хоче його відновити та додати напрямок з пошиття одягу. Тепер жінки відшивають піжами, а напередодні, каже Наталія, вже шили кухонні фартушки, скатертини, постільну білизну.

Дружина військового Оксана Михальчук планує розпочати власне швейне виробництво, а мама захисника Наталія Безносюк поділилася, що навчається для саморозвитку, для сім’ї. «Є в мене кохані внучки, яким я б хотіла щось шити власноруч», каже жінка.

Як розповіла майстер виробничого навчання Віта Савчук, курси триватимуть понад два місяці, у навчанні теорію поєднують із практикою. «Ми вже пройшли тренувальний період на фартушках. Вивчили і прошили всі стібки, складки кишень, оздоблення. Це складна робота для новачків». Розповідає, що за планом ще шитимуть худі, спідницю та халат.

Навчаються жінки в ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг». Директорка закладу Евеліна Царьова зазначила, що їхній центр є партнером з реалізації проєкту. «Курсантки повністю забезпечені необхідним інструментом, обладнанням, матеріалами, а навчання проходить в наших швейних майстернях, розповіла пані Евеліна. Навчаються жінки у будні, по шість годин щодня. Кожна отримає сертифікат після закінчення курсів та матиме спеціальність швачки. Це дасть можливість учасницям проєкту працевлаштуватися на сучасні швейні підприємства або відкрити власну справу».

Але навчання це лише частина проєкту. Як зазначила Катерина Луцик, він має кілька складових. «Перша це надання безпосередньо інформаційно-консультативних послуг, друга складова розбудова самих просторів. Третя перекваліфікація та економічна підтримка самих родин».

Тетяна Руса

Back to top button