Прокурори-інваліди — результати перевірки МОЗ
На Хмельниччині відомо вже про дев’ятьох прокурорів, які незаконно отримали від МСЕК статус інваліда.
Такі дані оприлюднив у соцмережах народний депутат України Володимир Ар’єв, спираючись на відповідь Міністерства охорони здоров’я на його офіційний запит.
За його словами, на початку листопада міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що на повну перевірку 73 прокурорів знадобиться три місяці. Два місяці вже минули, і проміжні результати такі: на сьогодні перевірку пройшли лише 17 прокурорів, з яких дев’ятеро виявилися “фальшивими інвалідами”, п’ятьом знизили групу інвалідності з другої на третю і лише трьом залишили інвалідність без змін. 56 прокурорів ще не перевірені, і на це є менше місяця, адже перевірку мали завершити до 1 лютого цього року. Як бачите, часу залишилося досить небагато. Отож Ар’єв висловив сумніви, що перевірка 56 осіб буде завершена вчасно. На його думку, є високий ризик, що частина осіб із сумнівною інвалідністю залишиться неперевіреною.
“Математика дає підстави сумніватися в тому, що встигнуть до 1 лютого. Я по закінченню тримісячного терміну обов’язково спитаю міністра ще раз”, — зазначив депутат. Окремо Ар’єв наголосив, що ті дев’ять прокурорів, що безпідставно отримали статус осіб з інвалідністю, мають не тільки втратити свої посади, а й понести кримінальну відповідальність за шахрайство. За його словами, ці особи отримували пенсії за інвалідністю без законних на те підстав, а всі, хто причетний до схеми фальсифікації документів, також повинні бути притягнуті до відповідальності за співучасть у злочині.
До речі, днями у медіа поширювалася інформація з Офісу генерального прокурора про те, що керівнику однієї з окружних прокуратур оголосили підозру у шахрайстві. Службове розслідування виявило неправомірність отримання ним інвалідності. підозру повідомили за частиною 5 статті 190 “Шахрайство” Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 12 років з конфіскацією майна.
“За даними слідства, підозрюваний незаконно отримав статус особи з інвалідністю II групи, в результаті чого шахрайським шляхом заволодів понад одним мільйоном гривень пенсійних виплат”, — йдеться у листі Офісу генерального прокурора. У відповіді на запит зазначили, підозрюваному обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Слідчий суддя розглядає клопотання сторони обвинувачення про відсторонення його від займаної посади. У листі написали, що Генеральний прокурор з часу початку службового розслідування не видавав накази про відсторонення від посади прокурорів Хмельницької обласної прокуратури.
Сподіваємося, всі фальшиві інваліди мають бути негайно звільнені з правоохоронних органів та державної служби, засуджені, майно та гроші злочинців мають бути конфісковані для повного відшкодування втрат Пенсійного фонду.
Жанна Бойчук