Психологічні практики в стінах старовинного палацу

На Хмельниччині для поранених правоохоронців провели виїзний ретрит

У рамках проєкту “Пункт психологічних практик” правоохоронці, які зараз перебувають на лікуванні та реабілітації у Хмельницькому, відвідали палац Орловських в селі Маліїівці. Але це не була звичайна екскурсія. Відомчі психологи поєднали пізнавальну програму з рядом терапевтичних практик, спрямованих на розслаблення та подолання стресу.

Разом із психологом-волонтером КЗ “Ветеранський простір” Наталією Чорною, та відомчими психологами хлопці пропрацьовували свої стани за допомогою нейрографіки. Цей метод допомагає візуалізувати емоції, перетворити негативні переживання на позитивні та створити нові нейронні зв’язки, що сприяє кращій адаптації до травматичних подій. Більше того, малюнки вони робили на футболках, які зможуть носити у повсякденному житті.

Крім того, захисники виготовляли свічки із натуральної вощини та сухоцвітів. Як зазначають психологи, робота з воском у спокійному темпі в колі побратимів допомагає хлопцям відволіктися від негативних думок та знижує рівень стресу та тривожності. Крім того, свічки нагадують про затишок та домашню атмосферу, що теж, безперечно, сприяє покращенню настрою.

Малієвецький палац відомий також своїм мальовничим парком, де мешкає чимало тварин, зокрема, коней, яких з початку війни використовують у терапевтичних цілях. Тож поранені правоохоронці мали чудову можливість відпочити на природі, погладити та погодувати коней.

Я дуже задоволена. Ми провели не окремий захід на 1-2 години — у нас вийшов повноцінний ретрит, під час якого хлопці відпочили та в спокійному темпі пропрацювали ті чи інші проблеми, — підсумувала старший психолог роти поліції особливого призначення “Богдан” ГУНП в Хмельницькій області Олеся Редик.

Нагадаємо, що заходи з психологічної реабілітації реалізуються в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, запровадженої за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Мета національної програми — надати допомогу кожному, чиє психічне здоров’я зазнало шкоди через війну.

Back to top button