Ресурс для Сил оборони й розвитку громади

16 серпня на черговій сесії Хмельницької міської ради депутати розглянули й ухвалили 76 питань порядку денного. Головні акценти — допомога Силам оборони, інноваційна підтримка обороноздатності, будівництво укриттів, енергозбереження, підготовка до опалювального сезону, “соціалка”.

Про підсумки депутатського засідання проінформував міський голова Олександр Симчишин на своїй сторінці у Фейсбуку. “Внесли зміни до Програми підтримки Сил оборони, кілька програм відкоригували через збільшення видатків на Сили оборони. Ці зміни в програмах підкріплюються змінами до бюджету громади. Ми, маючи перевиконання дохідної частини за результатами червня і липня, змогли скоригувати ресурс, спрямувавши його на Сили оборони”, написав міський голова і традиційно подякував платникам податків, завдяки чому є ресурс далі підтримувати і міське господарство, і військо.

Депутати підтримали і проголосували рішення про виділення 32 млн грн безпосередньо військовим частинам у вигляді субвенцій. “Ми це робимо постійно, віддаємо кошти, цими коштами розпоряджаються самі військові частини, ремонтують військову, автомобільну техніку, матеріальну базу, купують обладнання, одяг”, зазначив Олександр Симчишин.

Для підтримки обороноздатності рішенням сесії додано 25 мільйонів гривень на придбання БПЛА, а також засобів РЕБ і РЕР. За словами міського голови, від початку цього року спрямовано 182,5 млн грн на придбання квадрокоптерів, гексакоптерів, РЕБ, РЕР, FPV-дрони та інше обладнання такого формату. Також від громади передали вже придбаного майна (РЕБ, РЕР, коптери, дрони і тд.) нашим Силам оборони на майже 70 млн грн. А для інноваційної підтримки в сфері обороноздатності додано три мільйони гривень на поповнення наявного до цього часу ресурсу.

Щодо соціальної сфери, депутати проголосували за виділення понад 8 мільйонів гривень на виплати родинам загиблих. “Цьогоріч маємо виплат на 31 мільйон гривень. Це виплати до присвоєного звання “Почесний громадянин Хмельницької громади”. Плануємо до Дня міста чергове вручення таких відзнак, на жаль, посмертно, повідомив міський голова. Виплата на одну сім’ю 20 мінімальних заробітних плат, зараз це 160 тисяч гривень. Відповідно 16 мільйонів гривень ми додали на виплати родинам загиблих, виплати тим, хто постраждав від терористичних атак російської терористичної недодержави, виплати родинам полонених і безвісти зниклих, виплати військовим, які потребують реабілітації, кишенькові усім військовим, безпосередньо діючим, а також і тим, хто демобілізований. В цьому році таких виплат буде вже 131 мільйон гривень”.

У галузі освіти, яка готується до початку нового навчального року, пріоритетом залишається безпека дітей та працівників. У зв’язку з цим для завершення будівництва укриттів у школах та садочках виділено ще 9 мільйонів гривень ( школи №№12, 13, 19, Шаровечківська ЗОШ, дитячі садочки №№23, 15, 18).

Аби підтримати заходи з енергозбереження “Енергодім”, депутати виділили 1 мільйон гривень на компенсацію для тих ОСББ, які вирішать встановлювати сонячні панелі. 30% вартості обладнання їм компенсуватимуть з міського бюджету, 70% вартості обладнання – з державного бюджету. Тобто, зазначив Олександр Симчишин, ті, хто наважиться стати учасником програми, а це було б добре, будуть мати можливість встановити сонячні панелі фактично з повною 100% компенсацією і забезпечити себе частковим електропостачанням за рахунок енергії сонця.

А ось ті хмельницькі суб’єкти підприємницької діяльності, які вже придбали генератори, з міського бюджету отримають часткову компенсацію. На це передбачені кошти у розмірі 500 тисяч гривень. Ця програма підтримки підприємництва діє в громаді з 2022 року.

Для опалювального сезону 2024/2025 року депутати виділили 25 мільйонів гривень на продовження підготовки до зимового періоду на два комунальні підприємства: “Хмельницькводоканал” та “Хмельницьктеплокомуненерго”. Внесли зміни депутати і до галузевих програм розвитку і підтримки наших комунальних підприємств.

Щодо матеріальної підтримки окремих категорій громадян, учасники сесійного засідання ухвалили два традиційні рішення про одноразову матеріальну допомогу. 45 родин наших полонених або безвісти зниклих отримають таку матеріальну допомогу на 2,5 млн грн, а також 14 домогосподарств, які постраждали від терористичних атак російської недодержави.

Учасники засідання внесли зміни в рішення, пов’язані з преміями, стипендіями міського голови для обдарованих учнів. Це учні, які посіли призові місця або стали переможцями олімпіад чи всеукраїнських конкурсів. Вони отримають стипендію або премію 7 тисяч гривень за перше місце, 5 тисяч гривень за друге, 3 тисячі за третє. Ну, і 7 тисяч гривень отримують учні, які, за результатами Національного мультипредметного тесту, набрали 200 балів. Для мотивування освітніх здобутків депутати проголосували за присвоєння стипендій і премій міської ради для 31 педагога закладів дошкілля, середньої освіти, позашкілля (50% мінімальної заробітної плати, починаючи з вересня щомісяця) і 32 обдарованих учнів.

Кілька рішень пов’язані з відведенням зелених зон. На 17 гектарів депутати затвердили документацію про відведення зелених зон у межах територіальної громади, прийняли рішення про дозвіл на розробку землевпорядної документації про відведення і затвердження прибережних смуг Південного Бугу. Всі захисні смуги річки від початку території громади до її завершення визначені зеленими зонами, що унеможливлюватиме будь-яку їхню забудову.

Прийняли депутати й низку поточних робочих рішень.

Вікторія Катрич

Back to top button