Рік «Ветеранському простору»
У Хмельницькому рік тому розпочав діяльність комунальний заклад «Ветеранський простір» Хмельницької міської ради, що надає ветеранам та їхнім родинам важливу допомогу в адаптації до цивільного життя, пропонуючи широкий спектр соціальних послуг.
Проте, що вдалося зробити за цей час, поділилися його директорка Катерина Луцик у соцмережах.
«Ми починали без затвердженої моделі, без інструкцій, часто — без чіткого розуміння, як саме має працювати така установа. Але мали головне — досвід, спільноту, віру та рішучість робити те, що насправді важливо, — розповідає Катеерина Луцик. — За цей рік ми зіштовхнулися з викликами, які було складно передбачити наперед: як побудувати систему підтримки, яка справді працює, а не просто існує для звітності; як поєднати офіційний статус із неформальною атмосферою довіри, щоб люди приходили не через обов’язок, а через довіру, як напрацювати кредит довіри для ветеранів, родин загиблих, зниклих безвісти, військовополонених — щоб стати не черговою інституцією, а дружнім майданчиком і партнером.
Один із найбільш показових кейсів — це, звісно, живі історії людей.
Це історія перепоховання, за яку ми боролись — складно, крок за кроком, не маючи повного розуміння, як правильно, але з чітким відчуттям, що це потрібно зробити.
Це історія аналітики та впливу — коли ми не просто досліджували, а проводили фокус-групи, аналізували місцеві програми, і зрештою робимо зміни, які визначатимуть напрямок ветеранської політики у громаді на роки вперед.
Це історія про безпечне і вільне середовище, де ветерани можуть бути собою, а не просто записом у реєстрі.
Це історія платформи, яка формується голосом самих ветеранів і ветеранок, і яка стає простором довіри, сили й взаємопідтримки.
За цей рік: склалася команда з 26 висококваліфікованих спеціалістів; надано понад 3500 послуг, здійснено близько 40 виїздів у громади, створено тренінговий центр, де пройшли навчання до 1000 людей, розроблено нові тренінгові програми, які враховують реальні запити ветеранської спільноти, реалізовано сім успішних проєктів…
Це не просто результати — це свідчення того, що модель працює, що кредит довіри у громадського сектора і вплив органів місцевого самоврядування — це про поєднання зусиль і результат.
Це ознака того, що ми знаходимо правильні рішення, і що цей шлях справді потрібен. І це тільки початок. Рухаємось далі — з досвідом, з людьми і з глибоким відчуттям відповідальності».